דודי שמש בחיפה - דודי הכרמל
 
 
 
 
 
4
23 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7600065
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דודי שמש – טיפים לשימוש ושמירה

 
 
ישראל היא ארץ שטופת שמש וניצול אנרגיית השמש בא לידי ביטוי בדרכים שונות. אחת הדרכים המובהקות והפופולאריות ביותר היא באמצעות דודי שמש מסוגים שונים. שימוש בדוד שמש למטרת חימום המים מביא עימו יתרונות רבים מאוד. ראשית, ישנו צמצום ניכר בהוצאות החימום, והדבר בא לידי ביטוי גם בחורף הישראלי. יתרון נוסף הוא בזמינות של המים החמים במרבית הזמן. יתרון עקיף ומצטבר הוא בכל מה שקשור באיכות הסביבה. אנרגיית השמש נקייה ותורמת לשיפור איכות האוויר והחיים.
 

מערכת מורכבת

 
התקנת דוד שמש נעשית על ידי מומחים לנושא ואף ניתנת אחריות יצרן לשנים רבות - כל ספק על פי החלטתו ומדיניותו. יחד עם זאת, יש צורך לתחזק את דוד השמש ולשמור עליו מפני נזקים מצטברים ואחרים. מערכת דוד שמש מורכבת מהדוד עצמו ומהקולטים המונחים על הגג. שתי המערכות מחוברות ביניהם עם צינורות. יש מקרים בהם הדוד והקולטים מונחים על הגג, ואחרים, בהם הדוד מותקן בתוך הבית, בעליית גג או במקום אחר שנבחר.
 

ניקוי אבנית

 
הדוד שעל הגג חייב להיות מותקן בצורה טובה ויציבה כדי שיוכל לעמוד בפני הרוח. יש צורך לבדוק, אחת לכמה זמן את תקינות הבסיס עליו הוא עומד. במקרים רבים, הוא עשוי מתכת שעלולה להחליד ולאבד מחוזקה. אל הדוד מוזרמים מים ממקורות חיצוניים, ולרוב, יש בהם אבנית. כדאי להתקין מסננים בכניסה למערכת המים הכללית כדי להפחית את האבנית שנוצרת בצינורות ובדוד עצמו. בנוסף, רצוי לבצע אחת לתקופה ניקוי אבנית לכל מערכת המים באמצעות מומחה.
 
 
ניקוי אבנית בדוד שמש
 
 
 
שמירה על דוד שמש
 
 
 
 

טיפול מקצועי

 
בתוך דוד השמש נמצאת אנודת מגנזיום לשמירת פנים הדוד, כדי להגיע לשמירה מרבית עליו מומלץ להחליפה אחת לשנתיים. למרות שאלמנט זה אינו באחריות, כדאי להשקיע את הסכום הנדרש לצורך שמירה על הדוד. אין צורך וטעם להפעיל את החשמל במשך היום כאשר השמש בשיאה. כדאי לעשות זאת, במידת הצורך, רק בשעות הערב והלילה. כמו כן, תמיד טוב לחסוך במים כדי לא לאבד אנרגיה מיותרת. כמובן, שבעת תקלה מומלץ להזמין שירות ממפיץ הדוד או מיצרנו כדי להבטיח תיקון איכותי ותקני.