דודי שמש בחיפה - דודי הכרמל
 
 
 
 
 
4
23 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7600065
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מניעת סתימות - המדריך המלא

 
 
סתימות, בעיקר בכיור ובאסלה, הן אחת הסיבות הנפוצות ביותר להזמנת אינסטלטור. צוות האינסטלטורים המומחים של דודי הכרמל אסף עבורכם את הפעולות שמומלץ לעשות (ולא לעשות) על מנת להקטין את הסיכוי שזה יקרה דווקא אצלכם.
 

מניעת סתימות בכיור

 
 
 
 

  • מסננת – הדרך הטובה ביותר למנוע סתימה בכיור היא לרכוש מסננת המתאימה לפתח הניקוז של הכיור, ולהשאיר אותה שם כשאתם שוטפים כלים. המסננת קולטת את כל הלכלוך ומאפשרת לכם לזרוק אותו לפח, במקום שייכנס אל הצנרת ויעלה את הסיכוי להיווצרות סתימה.

  • מים חמים – כל פעם שיש לכם כוס או קומקום עם מים רותחים מיותרים, שפכו אותם אל פתח הניקוז של הכיור. המים ימיסו לכלוך ש"יפגשו" בדרך, ויסייעו לשמירה על צנרת פתוחה.

  • אבקת כביסה / סודה לשתייה וחומץ – אחת לחודש לפחות מומלץ לשפוך לפתח הניקוז כף אבקת כביסה מהולה בכוס של מים חמים. אפשרות אחרת היא לשפוף חצי כוס של אבקת סודה לשתייה אל הפתח, ולאחריה חצי כוס של חומץ. לאחר 20 דקות יש להזרים מים חמים אל הפתח. פעולות אלה שומרות על צנרת נקייה ופתוחה.

אם, למרות ביצוע פעולות המניעה הללו נוצרה סתימה בכיור, לפני שאתם מזמינים אינסטלטור אתם יכולים לנסות לפתוח אותה באמצעות פומפה. אם הסתימה נמצאת בחלק העליון של הצנרת, בסמוך לפתח הניקוז, זה אמור לעזור. אם הסתימה נותרת בעינה, תוכלו לנסות לפתוח את הסיפון (כוסית הפלסטיק שנמצאת מתחת לכיור) ולנקות אותה. זכרו להניח דלי מתחת לסיפון כשאתם עושים זאת, על מנת לקלוט את המים שיישפכו.

אם פעולות אלה לא צלחו, זה הזמן לפנות אל אינסטלטור המתמחה בתחום של פתיחת סתימות.
 
 
סתימה בכיור
 
 
 
מניעת סתימות
 
 
 
 

מניעת סתימות באסלה

 

סתימה באסלה יכולה ליצור בעיה גדולה לדיירי הבית, בין אם הם משתמשים באסלה ובין אם לאו. לכן, כדאי מאוד להימנע ממצב לא נעים שכזה, באמצעות שימוש נכון במתקן.


לא להשליך מגבונים – אחת הסיבות העיקריות להיווצרות של סתימות באסלה הינה השלכת מגבונים או חומרים לא מתכלים אחרים (מוצרי היגיינה, צמר גפן, שמן, תכולת סירי אוכל ועוד). יש להשתמש באסלה אך ורק למטרה לשמה נועדה, ולהשליך לתוכה רק נייר טואלט או נייר טישו העשויים סיבים מתכלים. בנוסף, יש לשמור מאוד על הילדים ולמנוע מהם להשליך צעצועים, טלפונים או כל חפץ אחר לתוך האסלה.

אם אירעה סתימה כתוצאה מהשלכת חפצים בלתי מתכלים, אפשר לנסות לפתוח אותה עם פומפה. כמובן שזה יצליח רק אם מדובר בלכלוך שניתן לשלוף החוצה בחזרה, אולם אם החפץ גדול או תקוע בחלק התחתון של הצינור – תצטרכו להזמין איש מקצוע המתמחה בפתיחת סתימות באסלה.

סיבות אחרות להיווצרותן של סתימות באסלה הן כאלה שלא תלויות בכם – תשתית צנרת לקויה או סתימה של הצנרת הראשית בבניין או של קו הביוב העירוני. בשני המקרים הללו יש לדבר עם נציגי העירייה / המועצה המקומית (או ועד הבית, כשמדובר בצנרת הבניין), ולבקש שישלחו איש מקצוע מטעמם לטובת פתרון הבעיה.

 

עזרה מבעל מקצוע

 
מסקנה: שימוש נכון בכלים הסניטריים בביתכם הוא ערובה די טובה לכך שלא תצטרכו להזמין מומחה בפתיחת סתימות.
אם בכל זאת אתם צריכים מומחה – אנחנו כאן לשירותכם.


חייגו עכשיו 073-7600065
ואינסטלטור מוסמך של דודי הכרמל כבר בדרך אליכם.