חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דודי כרמל

בעיות אינסטלציה – שאלות נפוצות

מה עושים כשנגלה פיצוץ בצנרת?

ראשית, צריך לסגור מיד את השיבר (הברז הראשי) ולהתקשר לאינסטלטור מומחה. היה והשיבר סגור ועדיין יש נזילה, קיים סיכוי שמקור הפיצוץ הוא מהדירה מעליכם וצריך לבקש מהדייר שמתגורר בה לסגור אצלו את השיבר ולהזמין מיד איש מקצוע.

חשוב לדעת שעל פי חוק במידה ונוצר אצלכם נזק בשל פיצוץ בדירה מעל, השכן הוא האדם שאמור לפצות אתכם על הנזק.

טיפול בבעיות אינסטלציה

איך אפשר לבדוק אם קיימת דליפה בצנרת?

אם יש חשד לדליפה בצנרת, צריך לסגור את השיבר למספר דקות ולוודא כי שעון המים הראשי של הדירה אינו מסתובב. הבדיקה תיעשה רק לאחר שתסגרו את כל הברזים וכל מכשיר שצורך מים למשך 10 דקות לפחות. אם שעון המים ממשיך להסתובב, ייתכן שיש דליפה בצנרת. מומלץ לבדוק היכן מקור הדליפה המדויק. אינסטלטור בחיפה יכול לעזור באיתור הדליפה, אך יש לקחת בחשבון שייתכן שיידרש תשלום נוסף על כך.

מה עושים עם בעיית לחץ מים?

אבנית היא אחת הסיבות השכיחות לבעיה בלחץ המים. ניתן להמיס את האבנית בקערה של מים חמים וחומץ; לדוגמה, ניתן להכניס את ראש המקלחת לתוך קערה כזו למשך שעה. בנוסף, ניתן לרכוש נוזל שממיס את האבנית בחנויות לחומרי בניין. אם הבית שלכם ממוקם על קרקע ששימשה בעבר לצרכי חקלאות, ייתכן שתיווצר בעיה בלחץ מים חזק מדי. כדי לפתור את הבעיה, אפשר להתקין 'מקטין לחץ', שמווסת את לחץ המים ומונע פיצוצים בצנרת.

מה עושים עם בעיה בצנרת בבית ישן?

בבניין או בית ישן עם צנרת ישנה, יש סיכוי גבוה יותר לבעיות בלחץ המים, משום שהצנרת שחוקה לאחר שנים של שימוש. כל מאמץ לתקן אותה לא יחזיק לאורך זמן, ולכן ההמלצה הגורפת היא להחליף אותה או לפחות חלקים נכבדים ממנה. אינסטלטור בחיפה מומלץ יכול לסייע בהחלפת הצנרת ובמתן פתרונות מתאימים.

טיפול בתקלות צנרת וזרם מים

כיצד להתנהל מול האינסטלטור?

לפני כל ייעוץ טלפוני עם אינסטלטור נסו לבדוק מה טווח המחירים בשוק בנוגע לבעיה שלכם. חשוב שתפגינו ידע וערנות בכל הנוגע הן לבעיה והן לעלות תיקון שלה, זה יכול לסייע לכם לבדוק את המקצועיות והמהימנות של האינסטלטור שתזמינו. במידה ויש אריחים יקרים או כאלו שלא ניתן להשיג, ומענה לנזילה מאלץ גישה דרכם, רצוי לבקש מהאינסטלטור לטפל בפיצוץ בשיטת –'מעקף צנרת'. האינסטלטור יעריך מאוד את הבנתכם בנושא, אולם אם יתעקש שאין ברירה והוא חייב לשבור את האריחים, בקשו שיעשה זאת לפי תוואי האריח, על מנת שאפשר יהיה לייצר העתק לאותו אריח.

מה מומלץ לעשות בטרם האינסטלטור מסיים את עבודתו?

בטרם האינסטלטור הולך, חשוב לבדוק את התיקון שביצע בברזים ולוודא כי הזרימה תקינה. כמו כן, כדאי לדעת שעל התקנת כלים סניטריים ונקודות מים, ניתן לבקש תעודת אחריות עם חתימה, אולם על תיקון סתימה לא תקבלו אחריות, מאחר שמדובר בבעיה שנוצרה בשל שימוש שלכם ולא נהוג לספק על כך אחריות תיקון.

תפריט נגישות