073-7600065

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דודי כרמל

בעיות אינסטלציה – שאלות נפוצות

מה עושים כשנגלה פיצוץ בצנרת?

ראשית, צריך לסגור מיד את השיבר (הברז הראשי) ולהתקשר לאינסטלטור מומחה. היה והשיבר סגור ועדיין יש נזילה, קיים סיכוי שמקור הפיצוץ הוא מהדירה מעליכם וצריך לבקש מהדייר שמתגורר בה לסגור אצלו את השיבר ולהזמין מיד איש מקצוע.

חשוב לדעת שעל פי חוק במידה ונוצר אצלכם נזק בשל פיצוץ בדירה מעל, השכן הוא האדם שאמור לפצות אתכם על הנזק.

טיפול בבעיות אינסטלציה

איך אפשר לבדוק אם קיימת דליפה בצנרת?

אם קיים חשד לדליפה בצנרת צריך לסגור את השיבר למספר דקות ולוודא כי שעון המים הראשי של הדירה שלכם מסתובב. הבדיקה תעשה רק לאחר שתסגרו את כל הברזים וכל מכשיר שצורך מים ל- 10 דקות לפחות. מומלץ כעת לבדוק היכן מקור הדליפה המדויק. אינסטלטורים רבים יבקשו תשלום נוסף על איתור הדליפה.

מה עושים עם בעיית לחץ מים?

אבנית תהייה אחת הסיבות השכיחות לבעיה בלחץ המים. את האבנית ניתן להמיס בקערה של מים חמים וחומץ, לדוגמא תוכלו להכניס את ראש המקלחת לתוך קערה כזו למשך שעה. לעומת זאת, אפשר לרכוש היום בכל חנות לחומרי בניין נוזל שממיס את האבנית. היה והבית שלכם ממוקם על קרקע ששימשה בעברה לצרכי חקלאות, ייתכן ותיווצר בעיה בלחץ מים חזק מידי. כדי לפתור את הבעיה אפשר להתקין 'מקטין לחץ', שהוא מווסת את לחץ המים ומונע פיצוצים בצנרת.

מה עושים עם בעיה בצנרת בבית ישן?

בבניין או בית ישן שיש לו צנרת ישנה, יש סיכוי גבוה יותר לבעיה בלחץ המים, משום שהצנרת כבר שחוקה לאחר שנים של שימוש, לכן כל מאמץ לתקן אותה לא יחזיק לאורך זמן וההמלצה הגורפת תהייה להחליף אותה או לפחות חלקים נכבדים ממנה.

טיפול בתקלות צנרת וזרם מים

כיצד להתנהל מול האינסטלטור?

לפני כל ייעוץ טלפוני עם אינסטלטור נסו לבדוק מה טווח המחירים בשוק בנוגע לבעיה שלכם. חשוב שתפגינו ידע וערנות בכל הנוגע הן לבעיה והן לעלות תיקון שלה, זה יכול לסייע לכם לבדוק את המקצועיות והמהימנות של האינסטלטור שתזמינו. במידה ויש אריחים יקרים או כאלו שלא ניתן להשיג, ומענה לנזילה מאלץ גישה דרכם, רצוי לבקש מהאינסטלטור לטפל בפיצוץ בשיטת –'מעקף צנרת'. האינסטלטור יעריך מאוד את הבנתכם בנושא, אולם אם יתעקש שאין ברירה והוא חייב לשבור את האריחים, בקשו שיעשה זאת לפי תוואי האריח, על מנת שאפשר יהיה לייצר העתק לאותו אריח.

מה מומלץ לעשות בטרם האינסטלטור מסיים את עבודתו?

בטרם האינסטלטור הולך, חשוב לבדוק את התיקון שביצע בברזים ולוודא כי הזרימה תקינה. כמו כן, כדאי לדעת שעל התקנת כלים סניטריים ונקודות מים, ניתן לבקש תעודת אחריות עם חתימה, אולם על תיקון סתימה לא תקבלו אחריות, מאחר שמדובר בבעיה שנוצרה בשל שימוש שלכם ולא נהוג לספק על כך אחריות תיקון.

תפריט נגישות