073-7600065

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דודי כרמל

8 טיפים מומלצים למניעת בעיות אינסטלציה בבית

מהי מערכת האינסטלציה הביתית ומניין נובעת החשיבות הרבה בשמירתה?

מערכת האינסטלציה הינה מערכת הצינורות בבית, אשר אחראית על הזרמת המים לצרכים השונים בבית והזרמתם חזרה אל מערכת הביוב. המים והביוב הם הכרחיים לתפקוד ראוי של הבית- משמשים לניקיון, היגיינה אישית, שירותים, מזון ועוד ולכן יש לשמור על המערכת תקינה.

  • שמירה מפני סתימות: פעמים רבות מערכת האינסטלציה הביתית נסתמת לאור זריקת חומרים מסוימים לשירותים, כגון מגבונים, תחבושות וקסמי אוזניים. יש להימנע מכך.

  • החלפת מסנני ברזים: מסנני הברזים המנוחים על החלק ממנו זורמים המים, צוברים אבנית פעמים רבות ואותם יש להחליף באופן תקופתי על מנת למנוע זרימה איטית של המים.

  • פתיחת הצינורות ברמה תקופתית: יש להשתמש באופן תקופתי בפותח סתימות הזמין לרכישה ביתית, וזאת על מנת למנוע הצטברות של חומרים סותמים בצינורות.
טיפים לאינסטלציה ביתית
שמירה על מערכת אינסטלציה תקינה
  • להימנע משפיכת שמן לצנרת: שמן מטבח הינו חומר אשר גורם לסתימות חמורות בצנרת הביתית. יש להימנע משפיכתו לכיור המטבח וכדאי לזרוק אותו בשקית אטומה לפח.

  • שימוש במסננים במקלחת ובכיורים: מסננים אשר ממוקמים בפתח הניקוז במקלחת ובכיורים, עוזרים במניעת סתימות שכן הם "תופסים" שיער ומיני מזיקים לצנרת הביתית.

  • שימוש בפומפה: שימוש בפומפה בשירותים הביתיים יעזור לפתוח סתימות ברמה הביתית עד לקריאה לאינסטלטור מוסמך שיטפל בבעיה.

  • שימוש במים חמים בצנרת הביתית: שפיכת מים רותחים לצנרת הביתית, דרך הכיור, שירותים ומקלחת, עוזרת לפתיחת סתימות קטנות ולמניעת הצטברות סתימות בצנרת.

  • במקרה של בעיה באינסטלציה, יש לקרוא אך ורק ולאינסטלטור מוסמך: במקרים של בעיות לא פתירות לבד, יש לקרוא לאיש מקצוע מוסמך בלבד לטיפול בבעיה.

טיפול מונע באינסטלציה יביא לשמירה על הצנרת הביתית ולחסכון כלכלי

הטיפול המונע באינסטלציה הביתית, הכולל פתיחת סתימות והתקנת מסננים כאלה ואחרים המונעים מהצטברות חומרים המזיקים לצנרת מראש, יעזור לשמירת הצנרת הביתית במצב תקין וכמובן יחסוך בקריאה לאיש מקצוע בענייני בעיות צנרת, שירות שעשוי להיות יקר פעמים רבות. הטיפול המונע דורש מעט זמן אך חוסך הרבה משאבים בטווח הארוך.

תפריט נגישות