חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גילוי נזילות באמצעות ציוד תרמי

אינסטלטורים יודעים שהחשש הגדול ביותר של לקוחותיהם הוא מפני פיצוץ צנרת או רטיבות ולחות שאינם נראים לעין, אבל בתוך זמן קצר מתגלות התוצאות שלהם. זה קורה בעיקר כאשר הפיצוץ של הצנרת קורה בקטע המוסתר בתוך הקיר או הרצפה או גרוע מכך – אצל השכנים.

איך שלא מסתכלים על זה, נזילות הן בעיה לא נעימה שנחשבה שנים רבות לבעיית תשתית של ממש. בתחילה רואים כתמי רטיבות נרחבים על הקירות ובמהרה מתפתחים עובש וטחב שמסכנים את הבריאות וגרוע מכך – גורמים להתפוררות של חומרי המילוי של הקירות מבפנים ואף לקורוזיה בצינורות הברזל שמוחדרים פנימה.

מהי הבעייתיות בגילוי מקור הנזילה?

בעבר, נהגו להשתמש בשירותי אינסטלטור כדי לגלות את הנזילה כמיטב יכולתו וניסיונו. במקרים רבים זה דרש שבירת אריחים, מרצפות וקירות כדי לגלות את מקור הנזילה וכדי לתקן אותה. גם התיקון עצמו דרש בדרך כלל החלפה של הצנרת משום שהיא הייתה עשויה מחומרים מיושנים כמו מתכת שמחלידה ואינה מחזיקה מעמד שנים.

היום, פותחו טכנולוגיות חדשות שמאפשרות לאינסטלטורים להשתמש במכשירים מתקדמים כדי לגלות את הנזילות בקלות, ולאתר את המקור הסמוי שלהן מבלי לשבור קירות ורצפות. הדבר מתאפשר באמצעות ציוד תרמי עבור איתור נזילות והוא מוכיח את עצמו כבר שנים בתיקון יעיל ומהיר של כל נזילה. מלבד מניעת שבירת קירות כמובן שהוא מונע גם את המהומה והבעיות שמלווים כל נזילה ותיקון כזה.

גילוי נזילות באמצעות ציוד תרמי

כיצד עובד ציוד תרמי לגילוי נזילות?

לכל נקודה בקיר יש טמפרטורה וקרינה משלה שמושפעות ממיקומה ומקרינת האינפרה אדום שנפלטת מחפצים כמו צינורות מים. במקומות אלה הטמפרטורה משתנה כאשר יש נזילה ומרטיבה את האזור. כך שאין צורך לשבור את הקיר אלא להשתמש במצלמה תרמית. המצלמה התרמית קולטת את קרינת האינפרה אדום ומזהה בדיוק היכן היא משתנה בצורה לא תקינה.

המצלמה המשוכללת נמצאת בשימוש רק אצל אנשי מקצוע שיודעים להשתמש בה במיומנות הנדרשת. היא פועלת כך שהיא יכולה לזהות זאת מבפנים תוך כדי החדרת מצלמה בסיב לפתח הצינור, או מבחוץ, בהצמדת הציוד לקיר וגילוי הנקודה הבעייתית. כך, נחסכות הפעולות האגרסיביות שנדרשות לגלות את הנזילה במדויק כדי לתקן אותה. הנתונים מתקבלים על המסך וכך ממפים את מפת הנזילות בכל מקום, גם אם הוא מאוד עמוק וקשה להגיע אליו.

מה מגלה המצלמה?

נזילות כתוצאה מנקבים, קורוזיה שאכלה את הצינור, דליפות כתוצאה מאיטום לקוי או כזה שיש לחדש, ליקויי מבנה בצנרת שגורמים לנזילות כרוניות שיש לתקן בעבודת תשתית נכונה, מיקום מקור הנזילה ואם הוא אצלכם או אצל השכנים או מבחוץ.

למה חשוב להשתמש בשירותי אנשי מקצוע מיומנים בלבד?

הציוד התרמי היקר מחייב הכשרה גם בהפעלתו כדי לקצר את הזמן של גילוי הנזילות וכדי להבטיח שמיקום המקור הוא מדויק. זה אמור לחסוך לכם זמן, כסף ופגיעה מיותרת בקירות ולכן ודאו שאתם מזמינים אינסטלטורים בעלי ניסיון בהפעלת ציוד תרמי לגילוי נזילות.

תפריט נגישות