073-7600065

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דודי שמש מול דודי חשמל

דוודים משמשים לחימום המים עבור צריכה ביתית ויש להם יתרונות רבים. דוד שמש נחשב פתרון סולארי אידיאלי והוא נמצא על 80% מבתי האב בישראל, בעוד דוד חשמל הוא מוצר מתקדם יותר. היתרון העיקרי של דוד שמש הוא חיסכון בצריכת החשמל וניצול כמעט מלא של אנרגיית השמש הטבעית. מנגד, היתרון של האופציה החשמלית היא פעילות סדירה ואחידה לכל אורך השנה וללא תלות בתנאי מזג האוויר.

הבדלים עיקריים בין דוד שמש לבין דוד חשמל

  • אופן תצורה – כפי שניתן להבין, דוד חשמל מספק את המים החמים באמצעות מערכת המבוססת על צריכת אנרגיה חשמלית. השימוש בדוד מבטיח קבלה של מים חמים רק לאחר הדלקה. לעומתו, דוד שמש מספק מים חמים לכל אורך שעות היום היות והוא קולט את קרני השמש ללא צורך בפעולה מסוימת.

  • מבנה – דוד חשמל הוא נטול קולט על גג המבנה בעוד לדוד שמש יש קולט האוגר את החום.

  • עלות – אין הבדל משמעותי בין העלות הראשונית של דוד שמש או חשמל, אולם לאורך הזמן השימוש באופציה החשמלית בלבד עלולה לייקר את ההוצאות החודשיות.
דוד שמש או דוד חשמל

התקנה של דוד שמש או חשמל

גם מבחינת התקנה יש הבדלים מסוימים בין דוד שמש או חשמל. ההתקנה של דוד חשמל נחשבת פשוטה היות והיא אינה דורשת תיאום מול קולט חיצוני על הגג. מצד שני, השימוש בדוד שמש יעיל לטווח הארוך ולכן אין צורך בתחזוקה שוטפת. במידה ומבצעים את ההתקנה באופן מקצועי ובליווי מומחים ניתן ליהנות ממנו לאורך זמן.

אנחנו בחברת דודי כרמל נשמח להמליץ לכם על פתרון החימום היעיל והאידיאלי המתאים לצרכיכם.
צרו קשר עם נציגינו וקבלו פרטים נוספים.

תפריט נגישות