073-7600065

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דודי כרמל

דוד שמש – טיפים ופתרונות

איך אפשר לחסוך בעלויות הדוד?

עלויות החימום של דוד השמש מורגשות בעיקר בחודשי החורף, כאשר בעונה זו דוד החשמל הוא זה שמחמם את המים באופן חשמלי ויוצר עלויות גבוהות. כדי לחסוך בעלויות החימום מומלץ לרכוש דוד חסכוני מחברה מוכרת ולהפעיל את הדוד בצורה יעילה יותר, עדיף מרוכזת בו כל המשפחה מתקלחת יחדיו. כך תימנעו מחימום מספר פעמים ביום דבר שיוביל לעלויות גבוהות. כמו כן, מומלץ להתאים את דוד השמש לאופי השימוש.

איך אפשר להתאים את גודל הדוד לאופי השימוש?

כדי להתאים את דוד השמש לאופי השימוש יש צורך לבחון מספר פרמטרים: כמה נפשות מתגוררות בבית, מתי כל אחד מהם מתקלח וכמה זמן אורכת מקלחת ממוצעת. כל נפש משתמשת בכארבעים ליטרים של מים בממוצע אך יש אנשים שמתקלחים למשך זמן קצר יותר או ארוך יותר דבר שצריך לשים אליו לב. כך למשל משפחה בת 4 נפשות תצטרך דוד של 150-160 ליטרים. עם זאת, אם כל אחד מהם מתקלח במועדים אחרים, למשל שניים בבוקר ושניים בדרך כלל בערב, ניתן לבחור דוד קטן יותר. כך החימום ייקח פחות זמן וגם יעלה פחות.

כיצד מומלץ להפעיל את דוד החשמל?

את דוד החשמל מומלץ להפעיל כשעה עד שעתיים לפני השימוש. במידה ותפעילו את דוד החשמל בפרק זמן ארוך יותר, יש סיכוי שהמים יתחממו בלי צורך ולמעשה עלויות החשמל שלכם יעלו. כמו כן, השארת המים עומדים כאשר הם חמים יוביל לאיבוד חום ולכן כדאי להיות עם היד על הדופק לאורך תקופת החורף.

כיצד אפשר להימנע מנזקי האבנית?

האבנית קיימת במים בישראל בצורה מאסיבית והיא שוקעת כשגוף חימום נכנס לתמונה. כדי להתמודד עם נזקי האבנית יש לנקות לפחות פעם בשנה את קולט השמש, מבפנים ומבחוץ, כאשר ניקוי חיצוני כל אחד יכול לעשות. כדי להימנע או לכל הפחות להקטין את הצטברות האבנית, ניתן להתקין מסנן אבנית.

כיצד לבחור חברה שמתקינה דוד שמש?

התאמה נכונה של הדוד לצרכי הבית

כשתגיעו לשלב קניית דוד שמש חדש, יהיו חברות רבות שמהן תוכלו לבחור. לא כדאי לזלזל בהחלטה שכן דוד השמש אמור להיות אמין ועמיד לאורך שנים. תבחרו חברה שמשווקת דודי שמש מתקדמים וחסכוניים, כזו שמספקת התקנה אמינה עם צוות מנוסה והכי חשוב, זו שמספקת אחריות על הדוד ושירות אדיב. השירות הוא נקודת השוני המשמעותית בין החברות ולכן בחרו חברה שתעמיד טכנאי דודי שמש בזמינות מלאה ובתנאים נוחים.

איך להתאים את קולט השמש בצורה נכונה?

יש מספר קולטי שמש בשימוש בעולם כאשר רובם עשויים מנחושת או מברזל. צינורות נחושת יתאימו יותר למזג האוויר הישראלי כיוון שהם עמידים בפני לחות ושמש חזקה, בעוד קולט שמש מברזל מתאים בעיקר לאזורים קפואים שדורשים קולט חזק ומאסיבי, כדי שיהיה עמיד בפני שלגים וסופות.

התקנת קולטי שמש
דוד שמש תקין למים חמים

כיצד מונעים מקולט השמש לקפוא?

גם בארץ יש סיכוי לסופות חזקות במיוחד ותמיד עולה החשש שקולט השמש יקפא. זה הזמן להכיר את החידושים הכי חמים שימנעו מהדודים לקפוא על ידי החדרת נוזלים אל המערכת ומניעת היווצרות גבישי קרח.

בכמה מים אנו משתמשים במקלחת ממוצעת?

במקלחת ממוצעת אדם משתמש בכארבעים עד חמישים ליטרים של מים וזה הזמן שלכם להבין שהחיסכון במים במקלחת לא טוב רק למדינה ורק לחשבון המים שלכם אלא גם לחשבון החשמל ולזמינות המקלחת שלכם בהמתנה למים החמים.

מה עושים כשדוד השמש לא מחמם?

כשדוד השמש לא מחמם זה לא הזמן להיכנס לפאניקה וכדאי להתחיל בתהליך בדיקה מהיר ומעמיק היכן בדיוק הבעיה. האם יש מים חמים בשאר הבית או שהבעיה היא מערכתית? האם יש נזילה מהגג? האם יש מים חמים אך לפרק זמן קצר יותר? האם הם חמים אך לא במידה הרגילה? במקרים מסוימים אין מנוס מקריאה לטכנאי.

תפריט נגישות