073-7600065

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הגברת לחץ מים

זרם המים בכיור נמוך? המים החמים יוצאים בזרזיף חלש?
"מתייבשים" במקלחת כי המים בקושי זורמים?
מה ניתן לעשות לבד ובאילו מקרים צריך להזמין אינסטלאטור? אתם מוזמנים לקרוא במאמר שלפניכם
דודי הכרמל מספקת שירותי הגברת לחץ מים בבית!

תוכן עניינים

לחץ מים נמוך

לחץ מים נמוך אפשר לפתור ולסדר. אין סיבה להיכנס למקלחת ולהתקלח בזרם מים חלש שלוקח לו שעות להרטיב את כל הגוף. לחץ מים נמוך נוצר לרוב כתוצאה מהצטברות של לכלוך, שומנים או אבנית אשר מונעים מהמים לזרום בלחץ סביר. סיבה נוספת ללחץ מים נמוך היא שאחד מהברזים המחוברים לצינורות בצנרת הראשית נסגר באופן חלקי. אפשרות נוספת היא נזילה בשל סדק בצינור. הברזים שיש לבדוק הם הברז הראשי והברזים מתחת לכיורים. אם אחד מהם סגור חלקית יש לסובב אותו לפתוח עד הסוף, ולחץ המים אמור לחזור לתפקוד מלא. במקרה שזרם המים החמים חלש בברז אחד, הרי שמדובר בלכלוך. כדאי ולנסות לנקות את רשת הפילטר, והניקוי אמור לשפר את זרימת המים. במקרה של נזילה, צריך לקרוא לאינסטלאטור.

הגברת לחץ מים בבית

אם אתם סובלים מלחץ מים נמוך בביתכם, יש לכך סיבה. תוכלו לבדוק מהי ואולי אפילו לתקן את הבעיה בעצמכם. כיצד?היעזרו בשלבים הבאים:

  • בדקו האם החסכמים שלכם נסתמו – ייתכן שניקוי האבנית מהם או קניית חסכמים חדשים תסייע לכם להגביר את הזרם.
  • ודאו שאין ברז ראשי שדולף – סגירה הולמת של הברז יכולה אף היא להועיל.
  • דברו עם השכנים שלכם – אם גם הם סובלים מזרם חלש, ייתכן מאוד שקיימת סתימה בצנרת של הבניין. פנו לעירייה כדי שתבדוק עבורכם את העניין.
  • התקינו משאבת מים – אם אתם גרים באחת הקומות העליונות של הבניין, משאבת מים יכולה לפעמים להועיל ולפתור את הבעיה
הגברת לחץ מים בבית

במידה ולחץ המים בכל הדירה נמוך, סימן שאספקת המים הראשית היא בלחץ נמוך. לפני שמזמינים בעל מקצוע יש לבדוק שהשיבר, הברז הראשי, פתוח עד הסוף. מומלץ לסגור אותו עד הסוף ואז לפתוח מחדש. אם הבעיה לא נפתרת, יש להזמין אינסטלאטור בעל ידע וניסיון בטיפול בבעיית לחץ מים נמוך. עברתם את כל השלבים האלה וכלום לא עזר? אנו מספקים שירותי אינסטלציה 24/7 בחיפה והסביבה – אז חייגו  ונגיע לבדוק את הבעיה לעומקה ונטפל בצורה הטובה ביותר.

ועוד כמה טיפים

בדיקת השיבר – במקרים רבים, לחץ מים נמוך בדירה נובע מכך ששיבר המים סגור בחלקו. מה שמאפיין מצב זה הוא שכל הברזים בדירה מוציאים מים בלחץ נמוך ולא רק חלקם. במקרים שכאלה אין באמת צורך לקרוא לאיש מקצוע, ופשוט יש לפתוח את השיבר במלואו,, בצורה עדינה כך שלא תשברו אותו ולא תחשפו את הצנרת שלכם לכניסה מהירה של אבנית וחלודה. לאחר פתיחת השיבר, המתינו מספר דקות שהצנרת תתמלא – ותבדקו אם התקלה טופלה.

טיפים להגברת לחץ מים

בעיה נקודתית – במקרים רבים, בעיית לחץ המים הנמוך תהיה תקלה שתאפיין רק יציאה אחת של מים בדירה, כמו ברז מסוים, דוש אמבטיה או כל יציאה אחרת. במצבים כאלה, ישנן מספר אפשרויות – יתכן שהרכיב עצמו סתום בחלקו או מלא אבנית, יתכן שהוא מחובר בצורה לא מלאה ויתכן אף שיש בו סדק או שבר לאורכו או בנקודת החיבור שלו. במצבים כאלה, נסו לחבר מחדש בצורה חזקה יותר (עם כלים אם יש בכך צורך), או פשוט להחליף את הרכיב התקול.

בעיית לחץ מים חמים – ישנם מצבים בהם לחץ המים הקרים תקין, אך כאשר משתמשים במים חמים לחץ המים יורד משמעותית. בעיה כזו מעידה לעתים קרובות על תקלה בחיבור תשתית הדוד לתשתית הצנרת הביתית. כדאי לבדוק את כניסת המים לדוד ואת יציאת המים מהדוד, ואם אתם לא יודעים בדיוק כיצד לעשות זאת – לקרוא למומחים בתחום דודי החשמל והשמש, מכיוון שכמעט בוודאות מדובר בתקלת דוד.

הגברת לחץ מים

שאלות ותשובות נפוצות

לחץ מים מתאים הוא חיוני עבור מגוון משימות יומיומיות, כגון מקלחת, שטיפת כלים וכביסה. לחץ מים נמוך יכול להוביל לזרימת מים איטית או לא מספקת, מה שהופך את המשימות הללו לפחות יעילות ומתסכלות.

לחץ מים נמוך יכול להיגרם מגורמים שונים, כולל סתימות בצנרת, דליפות, משקעי מינרלים, צינורות קטנים, בעיות באספקת המים העירונית או הגדרות לחץ מים לא תקינות.

ייתכן שתבחין בברזים שזורמים לאט, זרם חלש למקלחת או זרימת מים לא עקבית. כדי למדוד לחץ מים, ניתן להשתמש במד לחץ שמתחבר לצינור חיצוני או להתייעץ עם אינסטלטור.

במקרים מסוימים, ייתכן שתוכל לשפר את לחץ המים בעצמך. עם זאת, אם אינכם בטוחים או שהבעיה מורכבת, עדיף להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי כדי להימנע מגרימת נזק למערכת האינסטלציה שלכם.

משאבת הגברת לחץ מים היא מכשיר שעוזר להגביר את לחץ המים במערכת האינסטלציה שלך. זה עובד על ידי הוספת כוח נוסף לזרימת המים, ועוזר לו לנוע בצורה יעילה יותר דרך צינורות ומתקנים.

התקנת משאבת מגביר לחץ מים יכולה להיות מורכבת ועשויה לדרוש מומחיות בחשמל ואינסטלציה. מומלץ להזמין אינסטלטור או קבלן מורשה על מנת להבטיח התקנה נכונה ולמנוע כל סכנה בטיחותית.

בעוד הגברת לחץ המים יכולה לשפר את זרימת המים, חשוב לא להגדיל אותו יתר על המידה. לחץ מים גבוה במיוחד עלול לגרום נזק לצינורות, מתקנים ומכשירים, ולהוביל לדליפות, התפרצויות ובעיות אינסטלציה אחרות.

תחזוקה שוטפת של מערכת האינסטלציה שלך היא המפתח לשמירה על לחץ מים עקבי. בדוק אם יש נזילות, תקן צינורות שניזוקו ונקה או החלף מתקנים לפי הצורך. כמו כן, מומלץ לבקש מאינסטלטור מקצועי לבדוק את המערכת מדי פעם.

אם יש תקלה מתמשכת בלחץ המים - פנו לדודי הכרמל

כאשר אתם רוצים להגביר את לחץ המים בדירה שלכם ולא בטוחים כיצד לעשות זאת, מה שאתם צריכים הוא אנשי מקצוע איכותיים בתחום הצנרת – שגם בתקלה הפשוטה ביותר וגם בתקלה המורכבת ביותר, יספקו לכם את המענה המקצועי הנחוץ לכם ויסייעו לכם להשיב את איכות החיים ואת שגרת החיים שלכם למצבה התקין – במהירות וביעילות.

תפריט נגישות