073-7600065

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דודי כרמל

הכן את הדוד לחורף

החורף קרב ובא וחשוב להכין את הדוד לקראתו. ברוב הבתים בישראל ישנם דודים משולבים, כלומר דודים המשלבים אנרגיה סולרית מקולטני השמש ואנרגיה חשמלית ממערכת החשמל הביתית. הודות לכך, במהלך הקיץ אנחנו נהנים ממים חמים לאורך רוב שעות היממה בזכות דוד השמש, ואילו בחורף אנו לרוב נאלצים להפעיל את הדוד החשמלי. בכדי למנוע תקלות בחורף ובכדי לוודא שנוכל ליהנות ממקלחות חמות גם בימים הקרים והגשומים, חשוב להכין את הדוד לקראת החורף ולוודא את תקינותו ושלמותו.

הכנת הדוד לתקופת החורף

איך להכין את הדוד לחורף ?

  • בדיקת הדוד – לקראת החורף כדאי להזמין טכנאי שיבדוק את תקינות הדוד. חשוב לוודא כי הטכנאי בודק את יציבות הדוד על הגג, את תקינות המעמד שמחזיק את הדוד ולוודא כי אין עליו חלודה, את האנודה, את שלמות תחתית הדוד (נקראת גם כאפה) וכמו כן שאין נזילות ממקומות אחרים בדוד, ואת חוטי החשמל המובילים לדוד. חשוב לבדוק ולוודא שחוטי החשמל שמובילים לדוד הינם תקינים ולא שרופים או חשופים, כי במקרה שכזה הדוד למעשה לא יוכל לחמם מים בחורף. כמו כן, חשוב לנסות להפעיל את הדוד החשמלי לפני בוא החורף כדי לוודא שהוא אכן עובד כמו שצריך.

  • טיפול וניקוי – בנוסף לבדיקות חשוב לנקות ולטפל בדוד עצמו. רצוי לנקות את קולטני השמש ולוודא שאין עצמים שמפריעים להם או חוסמים את השמש, כי נרצה לנצל כל קרן שמש שנוכל במהלך החורף. כמו כן, יש לבצע ניקוי אבנית בפנים הדוד ולוודא שלא נשארות שאריות אבן בתחתית הדוד. בנוסף, יש לנקות את הפלאנג' על חלקיו השונים: גוף החימום, בית התרמוסטט, ומאיץ החום ולוודא כי הם שלמים ותקינים. בדומה לבדיקות, גם את הטיפולים והניקיונות חשוב שטכנאי יבצע מאחר והוא ידע לעשות זאת בצורה מקצועית ובטוחה.

טכנאי מקצועי יכין את הדוד בצורה המיטבית

כדי להכין את הדוד לחורף בצורה הטובה והמקצועית ביותר, חשוב לבחור בטכנאי דודים מקצועי ואמין. טיפול בדוד הינה משימה מסובכת ואף מסוכנת מאחר והיא כרוכה בעבודה על הגג, ולכן חשוב להזמין איש מקצוע אשר יוכל לטפל בדוד בצורה המקצועית והטובה ביותר.

תפריט נגישות