073-7600065

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דודי כרמל

הסרה ומניעת אבנית בדוד שמש

כמו בכל גוף חימום שקיים, גם בדוד השמש שלכם האבנית יכולה להצטבר. מהי האבנית, מאין היא מגיעה, כיצד מנקים אותה, כיצד למנוע ממנה להזיק והאם בכלל הדבר אפשרי? הגיע הזמן לספק לדוד השמש שלכם את הטוב ביותר וזה מתחיל בפתרון בעיית האבנית.

האבנית: מאיפה היא מגיעה ומדוע?

האבנית תמיד הייתה במים והיא למעשה לא הגיע משום מקום. למעשה מדובר בסידן פחמתי, קלציום קרבונט למי שרוצה שם מדעי ומפציץ, אך עדיין רובנו המכריע מכיר אותה בתור אבנית ובדרך כלל ההיכרות הזו מתחילה מהחתיכות הצפות בתוך הקומקום שלעתים גרמו לנו להילחץ, בעיקר כשהיינו ילדים קטנים ולא הבנו מה הם החתיכות הללו. האבנית נמצאת במי מדינת ישראל באופן די רחב וכאשר מחממים את המים, בעקבות השינויים הפיזיקליים שהמים עוברים, האבנית מתחילה לשקוע. כשזה קורה, גוף החימום יכול להינזק כמו המערכת כולה, עד שיש צורך בניקוי או החלפה.

אבנית בדוד שמש – מספר נקודות

  • לפני שמחליטים להיפטר מהאבנית צריך להבין היכן היא מופיעה. דוד השמש בנוי מכמה חלקים כאשר החלק החשוב ביותר הוא למעשה קולט השמש. קולט השמש הוא זה שמחמם את המים על ידי הקרינה הסולארית שמגיעה מקרני השמש והוא בנוי מצינורות דקים ביותר שעלולים להיסתם בסוף מאותה אבנית.

  • כדי לנקות את קולט השמש יש צורך לשטוף גם מבפנים וגם מבחוץ. השטיפה החיצונית יכולה להיעשות ביתר קלות ובאופן עצמאי כאשר יש צורך להבריג את הברגים של קולט השמש, ולנקות באופן יסודי. שטיפה פנימית לעומת זאת מצריכה בעל מקצוע כיוון שהמשימה יותר מורכבת ויש סיכוי שתבצעו נזק אם לא תעשו זאת נכון.

  • אחת הבעיות היא שאולי לא נצליח לחבר את הקולט בחזרה. גם כשהחלטתם לפרק באופן עצמאי, זכרו היטב איפה כל בורג ונקו את האבנית עם חומרים שמיועדים לכך כדי להסיר אותה בלי נזקים ובלי שריטות לגוף הקולט.
אבנית

איך אפשר למנוע את המשקעים?

האבנית יכולה להיות בעייתית ביותר כיוון שהיא שוקעת בדפנות הצינורות ועל קולט השמש ובכך מפריע לפעולתו. הניקיון צריך להתבצע לפחות כל שנה אך כדי למנוע את הבעיה עד כמה שניתן יש להתקין מסנן אבנית שימנע ממנה לשקוע ולמעשה ירכז אותה בשרוול קטן שיותקן על צינור המים.

תפריט נגישות