חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דודי כרמל

כיצד פועל דוד שמש

מנגנון פעולה שאי אפשר בלעדיו
דוד שמש היא אחת ההמצאות החשובות ביותר. אנחנו לא מעריכים אותו באופן שמגיע לו אך כשהוא חסר אנחנו מרגישים זאת על בשרנו ורק מייחלים לרגע שהוא יחזור לתפקד. דוד השמש נותן לנו ליהנות בחורף ממים חמים שמשמשים לא רק למקלחת אלא גם לשטיפת כלים ולכל שימוש שנרצה והוא משתמש במנגנון חשמלי ובמנגנון סולרי כדי לחמם את המים. דוד השמש אמנם נפוץ מאוד אך המערכת שלו מורכבת ולא פשוטה והבנה של דרך פעולתו תעזור לכם גם להבין את הבעיות.

כיצד פועל דוד השמש הביתי?

דוד השמש פועל באופן חשמלי בחודשי החורף. במצב כזה הוא פועל ממש כמו קומקום גדול שמחמם את המים בצורה מהירה שבדרך כלל אורכת כשעה לדוד משפחתי וחצי שעה לדודים קטנים יותר. דודים קטנים יכולים להתחמם תוך עשר עד חמש עשרה דקות ומלבד צריכת חשמל מוגברת, אין חסרונות לשיטה זו. דוד השמש מחמם את המים לטמפרטורה גבוהה מאוד אך כשהם יוצאים אל הצנרת הביתית שלנו, יש מנגנון שמונע מהם להגיע בטמפרטורה גבוהה מידי כדי להימנע מכוויות.

דוד שמש ביתי

המנגנון הסולרי של דוד השמש נותן לנו ליהנות מאנרגיה ירוקה שלא נגמרת. הפאנלים הסולריים, שנקראים גם קולטי שמש, קולטים את אור השמש בצורה יעילה בגלל השטח שלהם, המיקום שלהם וכמובן צבעם השחור. בתוך קולטי השמש יש צינורות שבדרך כל עשויים מנחושת ובתוכם זורמים מים. המים האלו מתחממים בגלל החום הרב שמגיע לקולט השמש והם מוזרמים לכיוון מיכל המים הגדול והלבן בסמוך אליהם, אל חלקו העליון.

תנועה מחזורית של מים קרים וחמים

מחלקו התחתון של דוד השמש מוזרמים מים קרים אל עבר קולט השמש וכך חוזר חלילה בתנועה מחזורית עד אשר כל המיכל חם. בזכות האנרגיה הירוקה והחינמית מחזור הפעולה הזה קורה בכל רגע שיש שמש ולכן המים נשארים חמים כל עוד השמש זורחת. ברגע שהשמש לא מחממת מספיק את המים, יש צורך לעבור לחימום חשמלי.

בדודי כרמל מציעים לכם את דודי השמש האיכותיים והמותאמים ביותר עבורכם עם התקנה מקצועית ושירות תיקונים בכל רגע נתון. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

תפריט נגישות