חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נזילה באסלה

איטום לקוי, התקנה מרושלת או חיבור רופף בין האסלה לרצפה עלולים כולם לגרום להופעת נזילות. עם זאת, אין באמת סיבה להילחץ וניתן לתקן את כל סוגי הנזילות גם בניאגרה רגילה וגם באסלה סמויה. אז איך עושים את זה? הנה המדריך המלא

נזילת מים היא רק סימפטום שמעיד על בעיה חמורה יותר. בטווח הקצר, הבעיה עם נזילה היא פגיעה באיכות החיים ורטיבות שעלולה לגרום להחלקה במטבח או בחדרים אחרים בבית. בטווח הבינוני והארוך, נזילה שאינה מטופלת גם גורמת לבזבוז מים והוצאות מיותרות. אחד המקומות המטרידים שבהם אפשר לזהות נזילה הוא סביב האסלה. באזור הזה, הסיבה העיקרית להופעת נזילת מים היא איטום לקוי בין האסלה לבין צינור הניקוז. חוץ מזה, יכול להיות שהנזילה תופיע אחרי התקנה מרושלת ויש גם מקרים שבהם נזילות הן תוצאה של חיבור רופף בין האסלה לרצפה דווקא.

תיקון נזילה באסלה

תיקון נזילה באסלה

החדשות הטובות הן שניתן לתאם שירות מקצועי של תיקון נזילה באסלה ולעשות את זה מהר וביעילות. היתרון של תיקון נזילה באסלה במקום להחליף את האסלה ולהרים את הריצוף, הוא בהבדל המשמעותי במחיר. בנוסף, התיקון מחזיק מעמד זמן רב והוא לא דורש שום סוג של תחזוקה מיוחדת. כמובן אפשר לנסות לתקן נזילה באסלה לבד, או לפחות להבין מה גרם לנזילה. אנחנו ממליצים על איתור נזילות קודם לכל, כדי לוודא למנוע נזילות חוזרות.

איך מתקנים נזילה באסלה ?

  • בורג גובה המצוף – אם תפתחו את מכסה הניאגרה של האסלה שלכם ותסתכלו על צד האסלה בו מחובר צינור המים אליה, תזהו בורג פלסטיק קטן אך בולט. בורג זה קובע את גובה המצוף של האסלה, ויתכן שהוא רופף וזה המצב הגורם לנזילה באסלה. חזקו את הבורג ובדקו האם הנזילה מפסיקה.

  • גומיית הניאגרה – ראשית, עליכם לרוקן את הניאגרה, כלומר לסגור את הברז המוביל אליה מים, ולהדיח את המים בה כך שהיא מתרוקנת לחלוטין. גומיית הניאגרה ממוקמת בתחתיתה, על פין פעמון הניאגרה. שחיקה של הגומייה הזאת יכולה להוביל לנזילה באסלה שלכם, ובכדי לבדוק זאת יש להגיע לפין זה. עושים זאת כשמושכים את הפין שנמצא בצד של פעמון הניאגרה. לעתים יש צורך להוציא את מנוף ידיות ההדחה לשם כך. לאחר שנוציא את פין פעמון הניאגרה, נבדוק את תחתית הפעמון ונחליף את הגומייה.

אם הנזילה קרתה בגלל חיבור רופף בין האסלה לרצפה, התיקון יהיה מורכב יותר ויחייב בדרך כלל גם את הפירוק של האסלה וגם את הרמת הריצוף. היתרון הוא שניתן לחבר מחדש את האסלה לרצפה ולמנוע נזילות נוספות בעתיד.
לשם השוואה, קיימים גם מקרים שבהם נזילות מופיעות בגלל איטום לקוי. מבין הסיבות הנפוצות, זו התקלה שאותה הכי קל לתקן עם חומרי איטום מקומיים שמבוססים על סיליקון, חומרים פוליאוריטניים ועוד.

נזילה בניאגרה סמויה

בעיה מורכבת יותר שמחייבת התייעצות עם איש מקצוע בשביל לתקן נזילות מים באסלה היא זו שמתרחשת כאשר הניאגרה נמצאת בתוך הקירה. במילים אחרות, זו נזילה בניאגרה סמויה שלא יודעים בוודאות איפה היא התחילה. לכן השירות של בעלי מקצוע כולל גם את איתור הנזילה וגם את התיקון.

תיקון נזילה בניאגרה סמויה

בשביל לזהות את מקור הנזילה בניאגרה סמויה אפשר להשתמש במצלמה טרמית. לאחר מכן מפרקים את האסלה ומחברים אותה מחדש עם איטום מקצועי. אם יש לך בעיה דומה עם ניאגרה סמויה או רגילה, כדאי לפנות עוד היום למומחים של דודי הכרמל ולהתייעץ איתנו לגבי פתרונות רלוונטיים.

תפריט נגישות